Březen 2017


Anketa

16. března 2017 v 12:19 | Kristýna Holainová
Zajímalo by mě, kolik lidí dělá hasičský sport Usmívající se

Závody Veřovice a Lubina

15. března 2017 v 21:14 | Kristýna Holainová
Dne 11.2.2017 se uskutečnila první soutěž za tento rok. Soutěž se konala ve Veřovicích ve školní tělocvičně. Ráno před soutěží jsme měli v 8:00 sraz v hasičárně. Až jsme se všichni sešli, tak jsme nastoupili do aut, která nás odvezla na soutěž. Po příjezdu do Veřovic jsme se dostali do naší šatny, kde jsme se převlékli do svých dresů. Potom už to začlo stres, hádky a strach. Po dlouhých minutách čekání na to než příjdem na řadu jsme se konečně dočkali. Jako první se chodilo po družstvech a potom jako jednotlivci. Jako družstvo jsme skočnili na posledním místě. U jednotlivců do top 15 jsem se dostala jenom já za starší a za dorost Honza, taky na 11.místě. Všichni byli nad 20. Dostali jsme diplomy a jeli "spokojení" domů.

Dne 4.3.2017 byla další soutěž v lubině. Sraz byl už brzy ráno v 7:15 což bylo pro některé strašné, protože museli vstávat. Bylo to úplně stejné jako ve Veřovících. Dělala se tam štafeta dvojic, 3x60m a uzle. V Lubině to šlo mnohem rychleji než ve Veřovicích, protože v Lubině nebylo tolik družstev. Potom už se jenom čekalo na vyhlášení. Zase jsme skončili posledni, ale to nevadí. Chybami se člověk učí. Potom už se jelo zase jenom domů odpočívat a nabrat síly na další soutěž, která se už bude konat venku v Lubině.

Hasič

8. března 2017 v 14:04 | Kristýna Holainová
Ahojky!!! Jsem členka dobrovolných mladých hasičů Ženklava.
Hasič dělám 3 roky. Dostala jsem se k němu tak, že jsem se jednou šla podívat na soutěž a zaujalo mě to. V našem týmu nás je kolem 25. Za ty 3 roky jsme vyhráli kolem šesti soutěží. Jako první jsme začínali soutěžit v Lubině. Kde jsme začínali v hale. Ve Veřovicích jsem tento rok 2017 v jednotlivcích zůstala na 11.místě z 30.míst. V jednotlivcích se dělá spojování základny a vázání uzlů. Znamená to vlastně že jedete sám za sebe. Potom už jsme šli na ty větší soutěže. Tam ze začátku moc úspěchů nebylo. Pořád jsme byli na posledních místech v tabulce. Ale potom jak jsme začali více trénovat, tak jsme se začali také i zlepšovat. Naše první vítězství bylo na domácí půdě v Ženklavě, kde jsme vyhráli 2.místo v požárním útoku. Moje nejoblíbenější místo v požárním útoku je sací koš. Vypadá to trošku jako koš, ale koš to není. Je to vyrobené ze železa které je velice těžke, proto se dělají odlehčené koše, které jsou už vážně lehké. V požárním útoku je celkem sedm míst. Trasa k terčům je dlouhá 40m, což není tak daleko. Hasičský sport doporučuji všem, protože si tam najde člověk spoustu kamarádů. Zažije spostu legrace a hlavně vyhraje spoustu cen. Tajemství úspěchu v životě není dělat to,
co se nám líbí, ale nalézt zalíbení v tom, co děláme. Nevinný